Obec Vlčnov
rozšířené vyhledávání
rozšířené vyhledávání

Jízda králů

Vlčnovskou jízdu králů ozdobí sto let staré pentlení, mluví se o návštěvě Babiše

Datum: 27. 5. 2016

Slovácký deník, 26.5.2016, Vojtěch Trubačík

Vlčnov – Na 420 účinkujících folkloristů, 14 jezdců královy družiny, hosté ze Slovenska a Valašska, ale také od nedělního rána uzavírky silnic. I to znamená ve Vlčnově letošní jízda králů konaná od 27. do 29. května

Šimona Pešla přinesou na rukou

Šimona Pešla přinesou na rukou

Datum: 29. 1. 2016

Krále představí osmadvacetičlenná krojová družina

Dobrý den s Kurýrem, 29.1.2016, Iva Pašková

Šimon: To by asi bylo blbé, kdyby král neměl svůj vlastní kroj

Datum: 30. 9. 2015

Slovácký deník, 25.9.2015, Pavel Bohun

Vlčnov /ROZHOVOR/ - Párkrát nám zahřmělo nad hlavami a o kamennou dlažbu rozlehlého dvora Olgy a Mirka Pešlových se rozstříklo několik velkých kapek.

Budoucí vlčnovský král Šimon Pešl: trochu jsem počítal, že pro mne přijdou

Datum: 30. 9. 2015

Slovácký deník, 25.9.2015, Pavel Bohun

Vlčnov – Devatenáctého června mu bylo deset let a o tři měsíce později, skoro na den přesně, musel udělat jedno ze svých prvních velkých životních rozhodnutí. Řeč je o Šimonu Pešlovi, který v pátek 18. září kývl klukům z budoucího legrútského ročníku ve Vlčnově na výzvu, aby se stal příští rok jejich králem.

Olga Floriánová: Lidé budou opět vítat krále umlčeného růží v ústech

Datum: 22. 5. 2015

Slovácký deník, 21.5.2015, Adéla Buráňová

Vlčnov /ROZHOVOR, VIDEO/ - Už jen pár dnů zbývá do chvíle, kdy letošní jízda králů ve Vlčnově zaplní obec tisícovkami turistů z Moravy, Čech i zahraničí. O letošním průběhu akce, která se bude konat o víkendu od pátku 29. do neděle 31. května, prozradila ředitelka Klubu sportu a kultury ve Vlčnově Olga Floriánová čtenářům Deníku nejen novinky, které návštěvníky o posledním květnovém víkendu ve Vlčnově čekají, ale také jak se se svou novou rolí vypořádává nastupující král Ondřej Mikulec.

I nás překvapil, že klukům kývl...

Datum: 28. 1. 2015

DOBRÝ DEN S KURÝREM, 04/2015, Iva Pašková

Vlčnov - Už v sobotu se ponese na ramenou svých poručníků nový vlčnovský král, Ondřej Mikulec. Desetiletý panovník bude veřejnosti představen i se svou královskou družinou, skládající se z deseti dívek a patnácti chlapců narozených v roce 1997, v průběhu tradiční ceremonie, konané poslední lednovou sobotu 31. ledna na Krojovém plese v Klubu sportu a kultury Vlčnov.

Vlčnov má nového krále, představí se na krojovém plese v lednu

Datum: 19. 12. 2014

Ve Vlčnově znají jméno nového krále, který příští rok v květnu pojede tradiční Jízdu králů. Desetiletý Ondřej Mikulec se veřejnosti v nové roli poprvé představí po boku chlapců a dívek narozených v roce 1997 na krojovém plese 31. ledna příštího roku. Matka nového krále Sabina Mikulcová ČTK řekla, že rodinu potěšilo, že byl syn vybrán.

Ve Vlčnově se potkají tři zástupci nehmotného dědictví UNESCO

Datum: 27. 5. 2014

24.5.2014, Slovácký deník, Blanka Malušová

Vlčnov /ROZHOVOR/ - Jízda králů je především hodně zařizování, plánování a starostí. Většinu toho má na starosti Klub sportu a kultury a jeho ředitelka, devětačtyřicetiletá Olga Floriánová. S nadsázkou říká, že jedna slavnost končí a druhá se připravuje.

V kroji chodíme se ženou odmalička

Datum: 27. 5. 2014

24.5.2014, Slovácký deník, Blanka Malušová

Vlčnov – Před devětadvaceti lety seděl na koni Petr Šobáň a jel v čele jízdy králů. Letos se na stejném místě objeví jeho syn František. Nebude však druhým z rodiny, ale třetím na tomto postu. Vlčnovu už totiž vládl jeho starší bratr Petr v roce 2008.

Pavla Kučerová: Výroba růžiček pro jízdu králů je u nás rodinná tradice

Datum: 27. 5. 2014

23.5.2014, Slovácký deník, Blanka Malušová

Vlčnov – Zdobení pro jízdu králů začala Pavla Kučerová z Vlčnova vyrábět už jako malá holka. Tehdy musela pomáhat mamince. Dnes považuje seniorka tvorbu růžiček za svůj koníček. Na letošní jízdě králů ponesou její papírové zdobení tři koně.

Králův bratr si namašlil houpacího koně

Datum: 27. 5. 2014

25.5.2014, Slovácký deník, Blanka Malušová

Vlčnov – Je neděle, modrá obloha, teploměr ukazuje 26 stupňů a ve Vlčnově mají místo příprav poklidného nedělního oběda jiné starosti. A to především v rodině Šobáňových. Jejich syn František je dnes tou nejhlavnější osobou v celé obci, jeden totiž se dvěmi pobočníky v čele jízdy králů.

František Šobáň převzal královskou korunu od Ondřeje Darka Franty

Datum: 27. 5. 2014

25.5.2014, Slovácký deník, Pavel Bohun

Vlčnov – Sabráží, tedy efektním odseknutím hrdla láhve sektu, uvedl v sobotu večer starosta Vlčnova Jan Pijáček program Předávání vlády králů v tamním Klubu sportu a kultury. Důvodem onoho speciálního setnutí šampaňského, byl slavnostní křest nového CD dechovky Vlčnovjanka. Krátce poté byl zaplněný sál svědkem necelou hodinu trvajícího tradičního rituálu, jenž vyvrcholil předáním vlády současného vlčnovského krále Ondřeje Darka Franty tomu nadcházejícímu, Františku Šobáňovi.

Dávám víc bílé, ať je kůň veselejší

Datum: 12. 5. 2014

Dobry den s kurýrem, 09. 05. 2014 - Vyšlo v čísle: 18/2014, pas

Vlčnov - Františka Šobáňová bude vypravovat třetího vlčnovského krále! Po dvou Petrech, synovi v roce 1985 a vnukovi o 23 let později, letos připravuje zázemí pro dalšího vnuka Františka.

Bitva dvou obcí o krále v Hluku

Datum: 3. 3. 2014

Ze sobotního krojového plesu v Hluku.
Děkuji panu Bartoníčkovi, že celou podařenou scénku natočil a vystavil na internetu. Já jsem se tímto vystoupením bavil báječně a doufám, že ji uvidíme i naživo u nás.

Ty jsi král, co poručíš dál?

Datum: 31. 1. 2014

Vlčnov - Vlčnovem projelo přes dvě stě králů. Dostali se do místních srdcí, filmu, Jižní Koree a taky do UNESCO. A tím má být tradice zpečetěna do konce světa... Nezáleží však na razítku a prohlášení, že toto je nehmotné dědictví národa, ale na samotných Vlčnovjanech, v jaké podobě tradici zachovají pro další generace a jestli k tomu budou mít dostatek potomků.

Na krojovém plese ve Vlčnově představili vlčnovského krále

Datum: 27. 1. 2014

Vlčnov – Jedenáctiletý František Šobáň byl v sobotu 25. ledna večer ve vlčnovském Klubu sportu a kultury hlavní postavou krojového plesu. Představili ho tam totiž jako nového krále velkolepé krojované jízdy, která se tam pojede 25. května.

Vlčnov má nového krále, představí se na krojovém plese v lednu

Vlčnov má nového krále, představí se na krojovém plese v lednu

Datum: 19. 12. 2013

Vlčnov – Ve Vlčnově znají jméno nového krále, který příští rok v květnu pojede tradiční Jízdu králů. Jedenáctiletý František Šobáň se veřejnosti v nové roli poprvé představí po boku 11 chlapců a 24 dívek narozených v roce 1996 na krojovém plese 25. ledna příštího roku.

Zpravodaj

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

v obraze

google-play-downloadapp-store-download