Vlčnov - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality - Silnice směrem na Veletiny

Silnice směrem na Veletiny, Vlčnovský zpravodaj č.24, květen 2008

V letošním roce se s největší pravděpodobností podaří uskutečnit dlouho očekávaná investiční akce ?Rekonstrukce silnice směrem na Veletiny?. V současné době je vydané stavební povolení a Zlínský kraj vypsal výběrové řízení na generálního dodavatele.

Obec Vlčnov vybuduje současně se silnicí nový chodník. Při výstavbě silnice dojde k odstranění kostek a štěrkového podloží, odstranění všech obrub a chodníkového tělesa. Do nové silnice budou uloženy všechny nové podkladní vrstvy, osazeny nové obruby, kanalizační vpusti a bude vydlážděn nový chodník, v jehož tělese budou umístněny ?chráničky? kterými bude možno v budoucnu vést kabelové rozvody pro veřejné osvětlení, rozhlas, internet. Tato rozsáhlá stavba zasáhne velké území obce, zcela jistě zhorší dopravní obslužnost a zásobování prodejen kolem této silnice. Naší snahou, ale i snahou Zlínského kraje, bude zmírnit všechny negativní dopady, ale není možné si myslet, že se stavba obejde bez problémů.

Chtěl bych odpovědět na četné dotazy související s touto stavbou:

 

Bude se za Araverem stavět provizorní most, který by převedl dopravu do ulice pod Bočky?
Provizorní most se stavět nebude, stavba bude částečně propustná pro zásobování, pro objízdnou trasu budou částečně využity stávající mosty a případně další ulice.

Jaký bude povrch vozovky?
Povrch vozovky bude proveden z obalované směsi, pouze přídlažba bude provedena ze žulových kostek.

Kdo bude investorem?
Investorem silnic bude Zlínský kraj a investorem chodníků bude obec Vlčnov.

Kdy se zahájí stavba a kolik to bude stát?
Rozpočtová cena chodníků je 8 mil. korun, ale výsledná cena bude známa až po výběrovém řízení. Zatím podle dostupných informací ze Zlínského kraje se předpokládá zahájení v měsíci červnu 2008 a dokončení, jak doufáme, bude možné do příští Jízdy králů 2009.


S vědomím velké náročnosti stavby, která se uskuteční v zastavěné časti obce, vás chci, vážení občané, požádat o velkou míru tolerance a trpělivosti. Je to poslední velká stavba, která zásadním způsobem ovlivní tvář obce, ale i příjezd do Vlčnova od Veletin, protože nový povrch vozovky neskončí u ARAVERU, ale bude pokračovat dál až po Veletiny, kde naváže na již zrekonstruovanou silnici přes Veletiny. Na dokončení této stavby se můžeme všichni těšit. Šoféři autobusů nebudou cvakat zubama, řidiči osobních aut nebudou ničit své tlumiče, cyklisté drahá kola a my, kteří jezdíme na kolečkových bruslích, se konečně na tomto dopravním prostředku dostaneme bez problémů do Veletin, Kunovic a někteří i do Veselí n. M.

Všichni, kteří bydlí kolem této silnice, si vydechnou, protože jejich rodinné domy se nebudou otřásat při každém průjezdu nákladního automobilu. Na tomto místě bych chtěl poděkovat řediteli silnic Zlínského kraje Ing. Malému, jeho náměstkyni Ing. Škrabalové a především hejtmanovi Zlínského kraje p. Liboru Lukášovi, který v době, když přes Vlčnov vedla objížďka, slíbil, že udělá všechno proto, aby z Vlčnova zmizela poslední nehezká silnice. Je vidět, že pan hejtman umí držet slovo.

Jan Pijáček, starosta obce

Datum vložení: 31. 7. 2008 0:00
Datum poslední aktualizace: 31. 7. 2008 0:00
Autor: Super Admin