Vlčnov - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality - Fotbalová družba ze 60. let

Fotbalová družba ze 60. let

Minulý týden mi předal pan Chvílíček dopis od Williho Trappla z Vídně. Byl to jednatel fotbalistů Keisermühlner SC Wien, kteří měli družbu s vlčnovskými fotbalisty v době jejich největší slávy, kdy hráli krajský přebor (1. polovina 60. let).

Tato družba byla ukončena "dočasným" vstupem vojsk Varšavského paktu, kdy si normalizační poskokové nepřáli jakékoli kamarajčofty s kýmkoliv z nesoudružských zemí. Od otce vím, že jako spoluorganizátor této družby byl i u výslechu.

Pan Trappl poslal průvodní dopis (přikládám jeho překlad do češtiny) i kopie z jeho kroniky. Všecno jsem naskenoval, myslím si, že jde o materiál, který by si zasloužil být na Vlčnovských stránkách. I ty fotky jsou zajímavé, je tam Hradiště i Brod v r. 1964, Vlčnov v r. 1964. Zajímavá je i fotka do hlediště na starém škvárovém hřišti. Ihned mi to tu atmosféru připomnělo.

M.Josefík

Milí funkcionáři,

před pár týdny jsem uviděl ve vídeňském deníku KRONEN ZEITUNG snímek z mezinárodní hasičské olympiády v Ostravě. Moc jsem byl na výkony rakouských hasičů pyšný...cosi mě ihned udeřilo do očí. Konkrétně česká vlajka s nápisem VLČNOV.Za mlada jsme totiž byli - 23. května 1964 ? s naším tehdejším fotbalovým klubem Kaisermühlner SC ve Vlčnově a taky jsme tam hráli fotbal.

Jména mi už bohužel nejsou známá, pamatuji si pouze na 2 doktory MURr. V. Pustina a MUDr K.Buchta. Myslím, že tam byli 2 bratři, kteří měli řeznictví. Udělal jsem Vám z mého fotoalba pár kopií, snad se na nich někdo z Vlčnova pozná.

Naše sportovní sdružení, KAISERMÜHLNER SPORT CLUB už neexistuje. Napřed byli mladí funkcionáři ve všem chytřejší než staří, pak nastal úpadek toho, co jsme my (staří páni) pozvedávali. Mnozí funkcionáři nejsou už mezi námi, mnozí se odstěhovali jinam.

Tenkrát mi bylo 37 let, lletos mi bude 83. Ale vzpomínky žijí. Návštěva Vlčnova v soukromí v sobotu a v neděli, vinná ulička (myšleny búdy) s množstvím vína, pivovar a... a.... a.

Ani na pobyt TJ Vlčnov ve Vídni se nezapomíná.

Velká trojúhelníková vlajka s podpisem VLČNOV zdobí můj byt a tak vzpomínám společně s manželkou na uplynulé krásné časy.

TJ Vlčnov přeji všechno nejlepší a hodně úspěchů.

Se srdečným pozdravem

Willi Trappl 


Jednou, když jsem cosi hledal v domě rodičů, našel jsem seznam rakouských účastníků zájezdu, včetně adres.

Bylo to v roce 1988, trénoval jsem "vlčnovskou jedničku" a protože to tenkrát "bylo o něčem" chtěl jsem pro kluky tuto družbu obnovit. V roce 1988 to bylo přání z říše snů, přesto už tenkrát se to některým klubům podařilo.

Zanedlouho jsem jel do Itálie a při návratu zpět jsem pana Trappla hledal ve Vídni v Kaisermühlner. Bylo to v neděli v podvečer, našel jsem jejich hřiště, fanoušci se právě rozcházeli. Pana Trappla jsem nenašel, tak jsem mu později napsal. Poslal mi dopis zpět, kde naši nabídku rozeslal asi 10 menším klubům v Dolním Rakousku. Naši nabídku přijali fotbalisté z oddílu Sierndorf/Jedenspeigen, se kterými proběhl v počátcích 90. let 2x výměnný zájezd. No a pak se zase ozvali přátelé z Dahlenu (SRN, dříve NDR), kteří "stihli pojezdit" krajiny jim před nedávnem zapovězené, aby zjistili, že nejvíce srandy vždycky zažili ve Vlčnově. To jen tak na okraj.

MJ


Dokumenty - všechny ve formátu PDF:

- Dopis

- Skenování č. 001

- Skenování č. 002

- Skenování č. 003

- Skenování č. 004

- Skenování č. 005

- Skenování č. 006

- Skenování č. 007

- Skenování č. 008

- Skenování č. 009

- Skenování č. 010

- Skenování č. 011

- Skenování č. 012
 

uvodni

decka

Datum vložení: 8. 9. 2009 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2009 0:00
Autor: Super Admin