Obec Vlčnov
rozšířené vyhledávání
rozšířené vyhledávání

Ohlédnutí za jízdou králů 2011

Ohlédnutí za jízdou králů 2011

 


Velká fotogalerie JK 2011 : ZDE.


Fotky z letošní jízdy králů od Rosti Pijáčka:  http://www.fotorosta.ic.cz/index.html.


A kdo je šikovný a umí pracovat s Facebookem, tak si najde i fotky Františka Zemka z letošních slavností.

 

Tak jaká byla letošní jízda králů?  Někdo by řekl, že pořád stejná a jiný řekne, že je pokaždé jiná. Každý má svým způsobem pravdu.  Nicméně každý rok je jiná.

Osobně jsem byl letos překvapen provedením jízdy králů, kdy se kluci nenechali zahanbit a vyvolávali skutečně jako pravý profesionálové. Navc se mi líbilo, že jeli jako průvod spolu.
Z folklórních souborů jsem toho moc neviděl, nevím, proč se musí konat všechna vystoupení skoro současně a na jiných místech v obci. Takže od každého kousek, ale dohromady nic. Ještě jednu nepříjemnost jsem zažil u domu krále, kde jsme jako domácí fotografové byli vyhnáni od domu krále, abychom dali přednost zástupcům mediálních agentur. Přesto jsem něco vyfotil.

V neděli večer jsem pokaždé unaven a vždycky si říkám, že je to moje poslední jízda králů, kterou fotím. Vždycky se ptám, jestli mi za to stojí, když se musím prodírat mezi jinými fotografy a kameramany a letos to bylo, mimo jiné, i o ostrých loktech, prostě ta radost, když jsem přítomen nějaké mimořádné události, mi za tu námahu (a nervy) stojí. Ale když si potom prohlížím fotky, které jsem pořídil, tak si potom v duchu řeknu, že to za to stojí. Navíc, když každý kluk mne vyvolá, že jsem šikovný vlčnovský fotograf, tak to je odměna, kterou nelze vyplatit penězi.

Měl jsem myšlenku, že z jízd králů vydám knížku. Tak jsem vybral sto nejhezčích fotek z roků 2007-2010 a požádal jsem některé lidi o pomoc s vydáním této knížky. Bohužel až na jednoho, kterému tímto veřejně děkuji, jsem byl odmítnut. Nešlo mi o peníze, ale pomoci s texty, s výběrem fotek a dalších věcech, o kterých nemám ani tušení. Škoda.

Nicméně ty fotky nezůstanou v šuplíku, ale v srpnu budu mít ve Zlíně výstavu, kde předvedu tu naši jízdu králů mým pohledem. Budou to nejlepší záběru krojované družiny z roků 2007 a 2011. A potom na podzim ve Vlčnově v galerii Na Měšťance. Termín zatím nevím, ale ten se dozvíte určitě včas.

Takže když se někdo zeptá, jestli budu fotit jízdu králů 2012, tak dneska už vím, že ano.

Datum vložení: 10. 4. 2013 13:36
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2013 13:36

Zpravodaj

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Kalendář akcí

Mobilní aplikace

v obraze

google-play-downloadapp-store-download