Obec Vlčnov
rozšířené vyhledávání
rozšířené vyhledávání

14.3.2015 - Divadlo Zabijačka

14.3.2015 - Divadlo Zabijačka

divadlo


Spolek Hrozen na akupunkturu vidlemi nalákal stovky lidí

Slovácký deník, 15.3.2015, Adéla Buráňová

Vlčnov - Zoufale a beznadějně vyprodáno. Tato informace doprovází hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen, ať navštíví se svojí komedií Zabijačka Slovácké divadlo v Uherském Hradišti, Dům kultury v Uherském Brodě nebo jako právě v sobotu 14. března Klub sportu a kultury Vlčnov.

Rozhodla jsem se osobně přesvědčit o tom, jestli může být vystoupení ochotnického divadelního spolku tak vtipné, jak naznačují ohlasy.

U vlčnovského Domu sportu a kultury se v sobotu objevuji pro jistotu půl hodiny před začátkem inscenace, abych stihla oslovit autorku Zabijačky Jitku Pavlicovou. „V médiích se o nás moc nepíše, lidé na naše hry chodí, protože se o nich dozvěděli od známých," krčí rameny Jitka Pavlicová. Rekord v návštěvnosti jejich představení se prý pohybuje okolo pěti set návštěvníků. Nakonec i tady ve Vlčnově jich do tohoto počtu chybí jen pár. „Popravdě, když už to hrajeme tolikrát za sebou, vtipy se nám trochu okoukají, pak jen nechápeme, proč se to lidem tak líbí. A určitě se nedá říct, že bychom úplně všude vyprodali sál. I když pravda, většinou tomu tak je," přemítá skromně Jitka Pavlicová.

Lidé se trousí do sálu nekonečně dlouho. Ještě pár minut po začátku dobíhají poslední návštěvníci. Některým už nezbývá než si sednout po stranách na lavičky. Při představení pojednávajícím o plánované zabijačce nedorostlého prasete pochopím, proč na Zabijačku míří davy lidi. V humorných scénkách ze života musí snad každý obyvatel Slovácka poznat buď sám sebe, nebo některého ze svých sousedů.

„Že je se zabijačkou nejvíc práce ráno a večer a ty potřebuješ pomoct? Mně ale na večer začínají všechny ty mé bolesti a až ráno to doznívá. To by bylo nejlepší, kdybys na mě cinkl, až budete mít maso v kotli," hlásí v jednom z dialogů na jevišti Andrea Vajdíková v roli hypochondrické drbny Anny. Publikum se prohýbá smíchy, a když na scénu nastoupí v roli Annina manžela Tondy Jiří Falešník, někteří si nestačí utírat slzy. „Já si tě poléčím. Já ti udělám každý den akupunkturu trojkama vidlema," odpovídá Anně Jiří Falešník za výbuchů smíchu. A já už tuším, že až budou v květnu hrát Zabijačku z cyklu Hroznolhotských etýd naposledy, publikum se do sálu už možná ani nevejde.


 

Foto: Rosťa Pijáček

Datum vložení: 16. 3. 2015 11:06
Datum poslední aktualizace: 16. 3. 2015 11:07

Zpravodaj

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

v obraze

google-play-downloadapp-store-download