Obec Vlčnov
rozšířené vyhledávání

Vlčnovští hasiči přijeli z olympiády zlatí

Vlčnov - Zlaté, stříbrné i bronzové ocenění si z hasičské olympiády ve francouzském Mulhousu přivezli v těchto dnech dobrovolní hasiči z Vlčnova.

Jeden z nich startoval v disciplínách požárního sportu a čtyři týmy vlčnovských hasičů, včetně žen, startovaly v klasických disciplínách Mezinárodního technického výboru pro prevenci a hašení požárů CTIF, tedy v požárním útoku a štafetě.

Uspěl i Vlčnovjan Jan Vráblík, který byl reprezentantem výběru dobrovolných hasičů ČR. „Právě tento tým získal v konkurenci devíti týmů olympijský titul. Navíc náš závodník k tomuto krásnému výsledku přispěl v individuálním měřítku druhým místem ve dvojboji, který se skládá ze součtů časů běhu na sto metrů s překážkami a výstupu na věž," upřesnil starosta vlčnovských dobrovolných hasičů Stanislav Moštěk. Vlčnovský tým M2 a tým žen získaly bronzové ocenění za požární útok a štafetový běh.

Tým M3, tedy muži ve věku od 47 do 56 let, v disciplinách CTIF získal stříbrné ocenění. „Toto ocenění bylo pro nás velkým překvapením, protože cvičíme v této kategorii jen dva roky," podotkl Stanislav Moštěk. Nejlepšího výsledku a pro sbor historického úspěchu dosáhl tým vlčnovských mužů M1, kdy v konkurenci 76 týmů získal zlaté ocenění. Olympiády se zúčastnilo 41 vlčnovských hasičů. Jednalo se o čtyři týmy po deseti závodnících a výpravu doplnil Jan Vráblík závodící v požárním sportu.

Vlčnovský sbor dobrovolných hasičů vznikl v roce 1894 a příští rok tak oslaví 120. výročí. V současnosti má 145 členů.