Obec Vlčnov
rozšířené vyhledávání
rozšířené vyhledávání

První miminko hradišťského okresu je budoucí vlčnovský král

Slovácký deník, Michal Sladký

Oslavili příchod nového roku a o dvě hodiny později nečekaně ujížděli do Uherskohradišťské nemocnice. První potomek Adély Zimčíkové a Petra Zemka z Vlčnova se totiž začal drát na svět o čtrnáct dní dříve, než bylo v plánu.

foto
Prvním miminkem narozeným v roce 2018 se stal Patrik z Vlčnova. Foto: Michal Sladký


„Termín jsme měli 15. ledna, den po mých narozeninách. Dostali jsme ale takový předčasný dárek,“ usmívala se šťastná maminka, které se podle všeho narodil budoucí vlčnovský král.

Dřívější porod mladé rodiče překvapil.

„Ani jsem nemohl řídit, protože jsem si na Silvestra dal nějakou tu štamprličku. Dá se říct, jsem malého zapil předem,“ smál se v hradišťské porodnici novopečený otec oblečený v tričku s nápisem „Pozor!!! Táta začátečník“, které dostal od své milé.
 
Samotný porod začal kolem šesté hodiny ráno, světlo světa ale malý Patrik poprvé spatřil až šest minut po šestnácté hodině.

„Bylo to náročné, ale stálo to za to,“ podívala se sedmadvacetiletá maminka na svůj poklad, který po narození měřil 49 centimetrů a vážil 3040 gramů.

„Všechno proběhlo bez problémů. Personál od nás dostává velkou jedničku s hvězdičkou, všichni, kteří kolem Adélky běhali, byli profesionálové, navíc velice příjemní,“ smekl klobouk Petr Zemek.
 
Vzhledem k pozdějšímu času narození jejich syna rodiče vůbec nepředpokládali, že by mohl být první v okrese.

„Říkal jsem, si, že už se aspoň dvě nebo tři miminka musela narodit. Že jsme první, byla krásná zpráva, pro nás ovšem stejně bylo nejdůležitější, že jsou malý s maminkou v pořádku. Ale vybral si ty jedničky, tak to asi chtěl mít se vším všudy. A jestli bude po mamince, tak bude mít jedničky i ve škole,“ prozradil tatínek.
 
Podle všeho se první letošní den narodil budoucí král vlčnovské jízdy králů.

„Já jsem velký folklorista, takže je to moje obrovské přání a věřím, že se mi splní. Já jsem sice král nebyl, ale děda ano, tak na něj snad malý naváže,“ vyznal se Petr Zemek.

„Podle kopání v bříšku to vypadá, že to bude dobrý šohaj,“ dodala pohotově Adéla Zimčíková.
 
Na jménu Patrik se rodiče shodli okamžitě. Nechtěli, aby se jmenoval stejně jako tatínek, zároveň ale mělo být jméno podobné.

Připravenou měli i verzi pro holčičku, i když věděli, že to bude chlapec.

Pohlaví sice dopředu znát nechtěli, jenže hned na prvním ultrazvuku uviděli to, co holčičky nemají, a tajemství bylo prozrazeno.

Dívčí jméno prozradit nechtěli, dostat by ho totiž v budoucnu mohla Patrikova sestřička.

 
Ještě předtím ale přijde na řadu pořádná „zapíječka“.

„Na malého jsme si zatím jen symbolicky přiťukli šampaňským a s bráchou jsem si dal štamprli. Velká oslava s rodinou a přáteli ale bude až po příjezdu Adélky s Patrikem domů, asi v pátek,“ řekl Petr Zemek.

Jak příjmení obou rodičů prozrazují, zatím ještě nejsou svoji. To by se však za několik měsíců mělo změnit.

„Nevím, jestli to máme prozradit, protože ani někteří z rodiny to ještě neví, ale 30. června se budeme brát,“ dodala Adéla Zimčíková.

Autor: Michal Sladký

 

Datum vložení: 3. 1. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 1. 2018 0:00
Autor:

Zpravodaj

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

v obraze

google-play-downloadapp-store-download