Navigace

Obsah

Ohlédnutí za jízdou králů 2011

 


Velká fotogalerie JK 2011 : ZDE.


Fotky z letošní jízdy králů od Rosti Pijáčka:  http://www.fotorosta.ic.cz/index.html.


A kdo je šikovný a umí pracovat s Facebookem, tak si najde i fotky Františka Zemka z letošních slavností.

 

Tak jaká byla letošní jízda králů?  Někdo by řekl, že pořád stejná a jiný řekne, že je pokaždé jiná. Každý má svým způsobem pravdu.  Nicméně každý rok je jiná.

Osobně jsem byl letos překvapen provedením jízdy králů, kdy se kluci nenechali zahanbit a vyvolávali skutečně jako pravý profesionálové. Navc se mi líbilo, že jeli jako průvod spolu.
Z folklórních souborů jsem toho moc neviděl, nevím, proč se musí konat všechna vystoupení skoro současně a na jiných místech v obci. Takže od každého kousek, ale dohromady nic. Ještě jednu nepříjemnost jsem zažil u domu krále, kde jsme jako domácí fotografové byli vyhnáni od domu krále, abychom dali přednost zástupcům mediálních agentur. Přesto jsem něco vyfotil.

V neděli večer jsem pokaždé unaven a vždycky si říkám, že je to moje poslední jízda králů, kterou fotím. Vždycky se ptám, jestli mi za to stojí, když se musím prodírat mezi jinými fotografy a kameramany a letos to bylo, mimo jiné, i o ostrých loktech, prostě ta radost, když jsem přítomen nějaké mimořádné události, mi za tu námahu (a nervy) stojí. Ale když si potom prohlížím fotky, které jsem pořídil, tak si potom v duchu řeknu, že to za to stojí. Navíc, když každý kluk mne vyvolá, že jsem šikovný vlčnovský fotograf, tak to je odměna, kterou nelze vyplatit penězi.

Měl jsem myšlenku, že z jízd králů vydám knížku. Tak jsem vybral sto nejhezčích fotek z roků 2007-2010 a požádal jsem některé lidi o pomoc s vydáním této knížky. Bohužel až na jednoho, kterému tímto veřejně děkuji, jsem byl odmítnut. Nešlo mi o peníze, ale pomoci s texty, s výběrem fotek a dalších věcech, o kterých nemám ani tušení. Škoda.

Nicméně ty fotky nezůstanou v šuplíku, ale v srpnu budu mít ve Zlíně výstavu, kde předvedu tu naši jízdu králů mým pohledem. Budou to nejlepší záběru krojované družiny z roků 2007 a 2011. A potom na podzim ve Vlčnově v galerii Na Měšťance. Termín zatím nevím, ale ten se dozvíte určitě včas.

Takže když se někdo zeptá, jestli budu fotit jízdu králů 2012, tak dneska už vím, že ano.

Stránka

  • 1

 

 


Stránka

  • 1